₺3.299,31 KDV Dahil
₺3.665,90 KDV Dahil

 

Ana Kucağı

 

Bebeklerin kendilerini en rahat ve güvende hissettikleri yer annelerinin kucağıdır. Fakat bütün gün annelerinin kucaklarında kalamayacakları için onlara aynı rahatlığı ve hissi verecek ana kucağı ürünleri bulunuyor. Özellikle ev tipi ana kucağı yapısı gereği bebek kendisini annesinin kucağında hissetmektedir. Böylece sakinleşip, rahat bir şekilde uykuya yatacaktır. Bu yazıda ana kucağıyla ilgili detaylı bilgi yer almaktadır.

 

Ana Kucağı Nedir?

 

Bebeklerin kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini sağlayan, taşınabilir koltuk türevi araca ana kucağı denir. Oto ve ev tipi çeşitleri bulunur. Bu ürünler bebeklerin rahat etmelerini sağlarken aynı zamanda annelerin de kendilerine zaman ayırmalarını sağlamaktadır.

 

Ana Kucağının Faydaları Nelerdir?

 

Bebeklerine ilk defa ana kucağı alacak olanlar sallanan ana kucağının kolaylıkları nelerdir merak edebilirler. Ana kucağının annelere sağladığı en büyük kolaylık ve fayda bebeklerinin güvende olduğunu bilmeleridir. Ayrıca gözleri arkada kalmadan işlerini rahatlıkla görebilmeleridir. Bunun dışında ana kucağı faydaları şu şekildedir;

1- Annelerin dinlenmesine, ev işlerini rahat yapmalarına, kendilerine vakit ayırmalarına yarar.

2- Bebeklerin gelişiminde olumlu rol oynar. Çevrelerini daha iyi tanımalarını sağlar.

3- Bebeklerin sakinleşmesini ve rahatlamalarını sağlar. Özellikle sallanma fonksiyonlarıyla bebeklerin daha rahat uyumalarını sağlar.

4- Kas gelişimlerine yardımcıdır. Bebekler hareket etmeyi sevdiklerinden, araç içinde daha rahat hareket edebilirler.

5- Taşınabilir özelliği sayesinde istenilen yere taşınıp, kurulabilir.

6- Bebeklerin daha uzun süreli ve kaliteli uyku uyumalarını sağlar. Bebekler ayakta, kolda veya bir örtü içinde sallanmadıkları için daha az sarsıntı geçirmiş olurlar.

7- Bebekler için aynı zamanda oyun alanıdır. Aksesuarları sayesinde bebeklerin hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlarlar.

8- Titreşimli ve hareketli modeller kolik sorunu olan bebekler için idealdir. Gaz çıkarmalarında büyük yardımcıdır.

 

Ana Kucağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Bebeklerinin güvenliğini ve konforunu üst düzeyde düşünen ebeveynler internette sıklıkla ana kucağı satın alırken nelere dikkat etmeliyiz araştırması yapıyorlar. Piyasada ev tipi ana kucağı adı altında pek çok ürün bulunuyor. Bunlar arasında hem bebeğin sağlığını koruyacak hem de konforunu sağlayacak ürünü seçmek en doğrusu olacaktır. Bunun için de ana kucağı alırken şu hususlara dikkat edilmelidir.

1-Genel olarak hangi ürün alınırsa alınsın güvenlik ön planda tutulmalıdır. Özellikle sallanır fonksiyonlu ürünlerde devrilme riski olmamalıdır. Güvenlik emniyetleri ve aerodinamiği çok iyi olmalıdır. Ayrıca ulusal ve uluslararası güvenlik standartlarına uyumlu olduğu kontrol edilmelidir. Güvenlik standartlarına uygunluk belgeleri sorulmalıdır.

2- Ürün kaliteli malzeme ve işçiliğe sahip olmalıdır. Döşeme ve materyaller kanserojen maddeler içermemelidir.

3- Yatak bölümü kademeli olmalı, farklı pozisyonlarda yatma imkanı sunmalı, bebeği rahatsız etmemelidir.

4- Ürünün yuvası bebeğin 7-8 aylık dönemine kadar rahat sığabileceği, hareket edebileceği genişlikte olmalıdır.

5- Bebeklerin gelişiminde olumlu olarak etkide bulunacak oyuncak, melodi gibi aksesuarlara sahip olmalıdır.

6- Bebeğin kaç aylık olduğuna göre değil yaşına göre alınmalıdır.

7- Ürün çok hafif veya ağır olmamalıdır. Taşıma kolaylığı sağlamalıdır.

 

Ana Kucağı Modelleri Nelerdir?

 

Ana kucakları anne-bebek ürünleri arasında en popüler araçlardan biridir. Özellikle sağladığı ana kucağı faydaları bakımından büyük rağbet görüyor. Hem kendilerinin hem de bebeklerinin rahatlığını düşünen anne-babalar ana kucağı satın alırken nelere dikkat etmeliyiz düşüncesini dikkate alarak modeller arasında seçim yapıyorlar.

Ana kucakları ev ve oto tipi olarak ikiye ayrılıyor. Oto tipi genellikle araçta kullanılıyor, evlerde kullanım rahatlığı vermiyor. Bebekler zamanın genelini yaşam alanlarında geçirdiklerinden ev tipi çeşitleri daha çok tercih ediliyor. Bu çeşitlerin de sallanır, titreşimli, ayaklı, sade modelleri bulunuyor.

Modeller arasında elektrikli otomatik sallanan olanları özellikle annelerin büyük yardımcısı olarak öne çıkıyor. Doğumdan itibaren 13 kilograma kadar taşıma kapasitesi, portatif yapısı ve kolay kurulum avantajıyla büyük kolaylıklar ve konfor sağlıyor. Kademe ve zaman ayarlama seçenekleriyle annelerin zamanı çok iyi yönetmelerine yardımcı oluyor.

 

Ana Kucağı Nereden Alınır?

 

Kaliteli ve güvenli bir ev tipi ana kucağı almak kadar nereden alınması da çok önemlidir. Ebeveynlerin bu hususta çok düşünmeleri ve araştırma yapmaları gerekmiyor. Ebeveynler www.elelebaby.com sitesine girdiklerinde sadece ana kucağı değil hem kendileri hem de bebekleri için seçebilecekleri zengin ürün koleksiyonu bulunuyor.

Anne-babalar siteye girdiklerinde ürünü inceleyebilir, sallanan ana kucağının kolaylıkları nelerdir hakkında bilgi alabilirler. Büyük fiyat avantajları ve ödeme kolaylığıyla güvenli şekilde ürünü satın alabilirler.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR