₺3.599,10 KDV Dahil
₺3.999,00 KDV Dahil
₺218,41 KDV Dahil
₺229,90 KDV Dahil
₺882,57 KDV Dahil
₺949,00 KDV Dahil
₺3.599,10 KDV Dahil
₺3.999,00 KDV Dahil
₺882,57 KDV Dahil
₺949,00 KDV Dahil
₺3.599,10 KDV Dahil
₺3.999,00 KDV Dahil
₺218,41 KDV Dahil
₺229,90 KDV Dahil
₺882,57 KDV Dahil
₺949,00 KDV Dahil
₺2.798,10 KDV Dahil
₺3.109,00 KDV Dahil

 

Oyun Park Yatak -  Beşik

 

Bebeklerin, güvenlikleri ve gelişimleri açısından ayrı yatmaları tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte emzirme sürecinde annenin rahat uzanabileceği ve göz temasında olabileceği konumda olmalıdır. Bu alanda hem yatak hem de oyun parkı olarak kullanılabilecek beşik modelleri önem kazanıyor. Modüler yapılarıyla hem yatağın bir parçası gibi entegre edilebiliyor hem de bebeğe özel bir alan kazandırıyor.

 

Oyun Parkı Nedir?

 

Geniş bir beşik görünümünü andıran, bebeğin içinde hem uyuyabildiği hem de belirli bir yaşa kadar oyun oynayıp, zamanını geçirdiği ürüne oyun parkı park yatak denilmektedir. Genellikle bu ürünler beşiklerle karıştırılmaktadır. Bununla birlikte beşiklerden daha komplike bir yapıya ve özelliğe sahiptirler. Hem yatak hem de oyun alanı olarak kullanılabilme özelliğine sahiptirler.

 

Oyun Parkının Faydaları Nelerdir?

 

Oyun parkı yatak modelleri, normal bir beşikten daha fazla özellik sunduklarından, pek çok yararları bulunuyor. Doğru şekilde kullanıldığında oyun parkının faydaları şöyle sıralanabilir;

 

1-Bebek için güvenli bir alan oluşturur. Bebeklerin anne yanında yatmaları büyük risk oluşturmaktadır. Bu nedenle ayrı bir yatakta yatmaları gerekiyor. Oyun parkı modelleri etrafı çevrili, korunaklı ve ergonomik olduklarından bebeklerin rahatlıkla uyuyabileceği üründür.

 

2-Bebeklerin gelişiminde olumlu etki oluşturur. Bebekler ilk dönemlerde günün genelini uykuda geliştirirler. Bu sayede gelişimlerini tamamlarlar. Ürün, kaliteli ve sağlıklı uyku sağladığından bu sürecin olumlu gelişmesinde katkıda bulunur. Bebeğin kemik ve kaslarının doğru şekilde gelişmesini sağlar.

 

3-Yer sorununu ortadan kaldırır. Modüler yapıları sayesinde istenilen yerde kurulma, kaldırılma özelliğine sahiptir. Özellikle yatak odaları küçük ebeveynler için büyük kolaylıklar sağlar.

 

4-Yatağın bir parçası gibi entegre edilebilir. Parkın bir tarafı indirilerek ebeveyn yatağıyla aynı seviye getirilip, yan yana yerleştirilebilir. Bu sayede hem anne ile göz teması kurulmuş hem de emzirme, bebeği kaldırıp, yerleştirme daha kolay hale gelmiş olur.

 

5- Antialerjik, antibakteriyel ve sağlıklıdır. Üründe kullanılan malzemelerde alerji, bakteri, mantar gibi oluşumlar olmaz. Hava gözenekleri sayesinde yatak sürekli hava almaktadır. Sağlıklı yapısıyla terleme yapmaz.

 

6- Bebekler için ideal ve güvenli bir oyun alanıdır. Bebek oturmaya başladığından itibaren oyun alanı olarak kullanılabilir. Böylece, anne rahatlıkla günlük işlerini yapabilir.

 

7-Bebeklerin zihinsel ve fiziksel gelişiminde olumlu katkı sağlar. Bebekler kendilerinin özel bir alanlarının olduğunun farkına varır. Gelişimini destekleyici oyuncaklarla hem kendini keşfeder hem de bilişsel, duyuşsal gelişimleri olumlu gelişir.

 

Oyun Park Yatağının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

 

Oyun parkı yataklar hem beşik hem de oyun alanı olarak kullanıldıkları için nasıl bir oyun parkı park yatak alınacağına dikkat edilmelidir. Bebekler ayaklanana kadar beşik olarak kullanıldıklarından herhangi bir endişe bulunmuyor.

 

Fakat bebekler ayaklanıp, hareketlenmeye başladıklarında güvenlik riski oluşmaktadır. Yeterli sağlamlığa ve kaliteye sahip olmayan bir oyun park yatak uyku seti alındığında, devrilme, düşme riski ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle oyun parkı yatak seti almadan önce şu hususlara dikkat edilmelidir;

 

1- Üründe kullanılan malzemeler doğal ve antialerjik, antibakteriyel olmalıdır. Üründe hiçbir şekilde sentetik ürün kullanılmamalıdır. Doğal yün veya pamuktan üretilmiş bir yatak olmalıdır. Üretim aşamasında hiçbir şekilde kimyasal içerik olmamalıdır. Yatak, özellikle hava gözeneklerine sahip olmalıdır. Süngerden olmamasına dikkat edilmelidir.

 

2- Yatak, zemin yaylı yapıda olmamalıdır. Hem uyku hem de oyun döneminde büyük olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

 

3-Park yatağı çift taraflı kullanılabilmelidir. Ailelerde kullanım alanları farklılık gösterdiğinden yatak her türlü kuruluma olanak tanımalıdır.

 

4-Kolay temizlenebilir olmalıdır. Bebekler bütün zamanlarını oyun park yatak uyku seti içinde geçirirler. Bu nedenle yatak sıklıkla kirlenecektir. Temizlenmesi kolay olmalıdır.

 

5- Oyun aktivitelerine uygun olmalıdır. Yatak ölçüsü bebeğin rahat oyun oynayabileceği genişlikte olmalıdır. Üzerinde rahatlıkla oturabilmeli, hatta ayakta durabilmelidir.

 

6- Devrilmeye karşı güvenlikli olmalıdır. Bebek ayaklandığında oyun parkının devrilmemesi önemlidir. Bebekler sürekli olarak yan taraflardan tutup sarsacaklardır. Mukavemeti sağlam olmalı, yere sağlam basmalıdır.

 

 

Oyun Park Yatağı Nereden Alınır?

 

 

Anne-bebek ürünleri sektöründe farklı markalar altında oyun parkı yatak setleri bulunuyor. Bunlar arasında bebeğin gelişiminde olumlu rol oynayacak olanını seçmek önemlidir. Deneme yanılma yapmak, uzun araştırmalara girilmek istenmiyorsa www.elelebaby.com sitesi ziyaret edilebilir.

 

 Elelebaby de, bebeklerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimlerinde olumlu rol oynayacak park yatak uyku setleri bulunuyor. Siteye girerek, ürünler incelenebilir, oyun parkının faydaları hakkında bilgi alınabilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR