₺7.999,20 KDV Dahil
₺9.999,00 KDV Dahil
₺5.999,20 KDV Dahil
₺7.499,00 KDV Dahil
₺7.999,20 KDV Dahil
₺9.999,00 KDV Dahil

 

Bebek Arabası

Yeni bebek sahibi olan aileler için hem kendileri hem de bebeklerini rahat bir şekilde dolaştırabilmek için bebek arabası çeşitlerini araştırmaktadır. Bebek Arabaların farklı özellikleri ile ailelere büyük kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Aileler bebek arabası sayesinde çocuklarını rahat bir şekilde gezdirebilmektedir. Üstelik bebek arabaları rahatlık sunduğu kadar bebeklerin güvenli dolaşımını da sağlamaktadır.

 Bu ailelerin bebek arabası kullanmasın da en büyük etkenlerden birisi olmaktadır. Bebek arabası konusunda piyasada birçok farklı markanın olması aileleri bebek arabası konusunda düşünceye itmektedir. Aileler hangi araba çeşitlerinin bebekleri için uygun olduğunu ideal bebek arabası özellikleri nelerdir? 

Aileler bu sorularına cevap arayarak bebeklerinin rahatlık ve güvenlikleri için en ideal bebek arabasını bulmaya çalışmaktadır. Elelebaby bebek arası konusunda ailelere en kaliteli, kullanışlı ve güvenli ürünleri sunmaktadır. 

 

Bebek Arabası Çeşitleri

 

Bebek arabaları kullanım alanlarına bebeklerin yaş, boy ve kilo özelliklerine göre farklı çeşitlere olabilmektedir. Çeşitliliğin fazla olması nedeni ile aileler tarafından en çok sorulan soru ideal

bebek arabası özellikleri nelerdir? sorusu olmaktadır. Bu konuda ailelerin dikkat etmesi gereken hangi amaçla ve ne sıklıkla bebek arabası kullanacaklarıdır.

Bebek arabaların en çok tercih edilen ve kullanılan araba çeşitleri genel olarak taşınması kolay araba bagajlarına kolay bir şekilde girebilen katlanması ve kurulması kolay olanlardır. Bu özellikleri sayesinde bebek arabaları gerek ev içinde gerekse araç içinde taşımak ve bulundurmak gayet kolay olmaktadır. Bebeğiniz için en rahat ve konforlu aynı zamanda güvenli bebek arabalarına elelebaby adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Bebek Arabası Ne Zaman Kullanılmalıdır?

 

Yeni çocuk sahibi olan ailelerin en merak ettiği konulardan birisi ise bebek arabası ne zaman kullanılır? olmaktadır. Bebek arabası genellikle ev dışına bebekle çıkılan zamanlarda kullanılmaktadır. Aileler ev dışında bebeklerinin güvenli bir şekilde seyahat etmesi ve dış etkenlerden korunması için bebek arabasını kullanmaktadır.

Bebek arabası ev dışına çıkılan tüm alanlarda ve zamanlarda kullanılabilir. Burada önemli olan konu bebek arabası ne zaman kullanılır? değil de bebekler ne zaman bebek arabası kullanmaya başlamalıdır olmalıdır.

Çünkü bebeklerimiz için bebek arabası kullanmada öncelikli amacımızın bebeğin gelişiminin uygun olup olmadığıdır. Bebeklerin ilk aylarında bebek arabası kullanılmasını uzmanlar önermemektedir. Bu dönemlerde ana kucağı diye tabir edilen taşıyıcıların kullanılması daha çok önerilmektedir.

 

Bebek Arabası Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Bebek arabalarının birçok farklı özelliği ve çeşidi bulunmaktadır. Burada bebeğin yaşına göre uygun bir araba seçmek çok daha mantıklı olmaktadır. Bebek arabası kullanımında arabanın iç yüzeyinin bebeğin rahatlığına göre ayarlanmış olması önemlidir. Özellikle burada ailelerin bebeklerinin alt ve yan taraflarına uygun yumuşak örtüler örtmesi önerilmektedir.

Ayrıca soğuk ve güneş gibi etkenler bebeklerimizin sağlığı için tehlike oluştura bilemektedir. Bu nedenle bebek arabalarında uygun koruyucu örtülerin olması önemlidir. Ayrıca bebek arabalarını su ve rüzgar geçirmeye dayanıklı olmaları bebeklerimizin sağlığı içinde önemli olmaktadır. İdeal bebek arabalarının bebeğin ergonomik yaşantısına uygun kumaş ve sünger kalitesine sahip olması gerekmektedir. 

 

Bebek Arabaları Nasıl Olmalıdır?

 

İdeal bebek arabalarının hem süren anne ya da baba için rahat bir kullanım sunması hem de bebeği ailelerin kontrol edebilir şekilde olması gerekmektedir. Burada bebek arabalarında emniyet kemeri ve koruyucu barlar gibi özelliklerin olması bebeğin oturma ya da yatma pozisyonuna göre yapılarının ayarlanabilir olması son derece önemli olmaktadır.

Bebek arabalarının boyut olarak da rahatlık sağlaması gerekmektedir. Bebek sahibi olan ailelerin bebekleri için birçok yedek eşyası bulunmaktadır. Bu nedenle bebek arabalarının ailelerin yanlarına aldıkları bu eşyaları saklayabilecekleri özel alanlara sahip olması gerekmektedir. Aileler için bu alanlar oldukça kolaylık sağlamaktadır.

 

Bebek Arabası Kullanmayı Ne Zaman Bırakmalıyız?

 

Bebekler gelişimleri sürecinde 1 yaşlarını aştıktan sonra yavaş yavaş yürüyebilmektedir. Tabii ki bu yürüyüş zamanında bebekler uzun süre yürüyüş yapamamakta ve çabuk yorulmaktadır.

Özellikle kalabalık ortamlarda ve trafik olan yerlerde bebek ile yürümek oldukça zor olabilmektedir. İşte bu durumlarda bebek arabası kullanımı aileleri oldukça rahatlatmaktadır. Peki, bebek arabası kullanmayı ne zaman bırakmalıyız gelin beraber öğrenelim.

Ailelerin merak ettiği ve yanılgıya düştüğü konulardan birisi de bebek arabası kullanmayı ne zaman bırakmalıyız olmaktadır. Birçok aile bebekleri yürümeye başladıktan sonra bebek arabası kullanmayı bırakmaktadır.

Ancak bebekler tam olarak yürüyemedikleri ve çabuk yoruldukları için aileler bebeklerini kucaklarına almaktadır buda yorucu bir durum olabilmektedir. Bebek arabası kullanımın bebeklerin kendi başlarına rahat bir şekilde yürümeyi becerebildikleri sürece kadar devam etmelidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR