ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

 

Bebek Küvet Seti

 

Yeni doğan ya da yeni yürümeye başlayan bebeğinizi yıkama işlemi, özellikle de bunu ilk kez yapıyorsanız göz korkutucu bir işlev olarak görülebiliyor. Banyo yaptırmanın bebek için nasıl güvenli ya da eğlenceli olacağını bilemediğiniz için bu süreç biraz daha zorlu oluyor. Bu konuda pek çok bebek şampuanları, bebek oyuncakları ve tabii ki bebek küvetleri size yardımcı olacak en önemli ürünlerden biri oluyor.

 

Peki, bebek küvet seti faydaları nelerdir? Banyo sırasında bebeğin güveliği ve konforu için yeterli bir ürün müdür? Bir bebek küveti satın aldıktan sonra bebek ve anne için en faydalı yönlerini bilmekte çok faydalı oluyor.

 

Bebek Küvet Seti Faydaları

 

Bebek küvetleri banyo küvetlerinden çok daha güvenli oluyor. Çoğu bebek küveti de kaymaz şekilde yapılıyor. Özellikle de bebeğiniz banyo sırasında huysuzsa herhangi bir kaza riskini azaltıyor. Bebek küvetleri, siz onları yıkarken veya farklı oyuncaklarla oynarken yeni doğanları sakinleştirmeye ve rahatlatmaya yardımcı oluyor. Bunun yanında bebek küvetleri güvenli, toksik olmayan plastik malzemeden üretilmiştir.

 

Bazı bebek küvetleri, çocuğunuzun başını su seviyesinden yukarıda kalmasını sağlamak için yatırabileceğiniz, konturlu bir kafalık ile birlikte geliyor. Bu durumda sığ sulara rağmen bebeğinizin boğulma riskini azaltıyor. Yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa, banyo destek fileli katlanır küvet gibi ağlı bir bebek küveti satın almanız da faydalı oluyor. Alternatif olarak, küvetinize takmak için yenidoğan banyo minderi de satın alınması öneriliyor.

 

Anneler için oldukça uygun özellikte olan bebek küvet seti faydaları nelerdir? sorusunun pek ok alternatif cevabı bulunuyor. Mutfak lavabonuza sığacak şekilde yapılmış olan bebek küvetleri yeni doğum yapmış ya da sezaryen yaptırmış annelerin eğilmesini ve de çömelmemesini engelliyor. Bu durumda anne için çok konforlu bir hal alıyor. Anne, bebek küvette güvenle uzandığı veya oturabildiği için çocuğunu taşırken veya tutarken yorulmuyor.

 

Bebek Küvet Kullanımı Yaşı

 

Genelde yenidoğan bebek annelerini zorlayan en zorlu işlev banyo olmaktadır. Bu konuda pek çok anne bebek küvet seti kullanmaya ne zaman başlamalıyız sorusunu soruyor. Aslında bu noktada anne için en önemli şey bebeğinin güvenliği ve konforu oluyor. Bebekleri doğdukları andan itibaren kendilerine uygun olan bebek küvetinde banyo yapmaya başlıyor.

Bu durumda hem bebeğin güvenliği sağlanmış olur hem de yeni annenin tüm konforu ve sağlığı da düşünülmüş oluyor. Bu zorlu süreçte onlara en büyük desteği sağlayan küvet seti her açıdan kolaylık ve güvenlik sağlıyor. Bebekler doğdukları andan itibaren güvenle bu küvetlerde yıkanıyor. Bunun neticesinde bebek küvet seti kullanmaya ne zaman başlamalıyız sorusunun cevabı yenidoğan döneminden itibaren oluyor.

 

Bebek Küvetlerinin Kullanım Avantajları

 

Genel olarak, bebeğinizi doğrudan bir musluğun altında yıkamak yerine ki bu güvensiz ve su israfıdır, çocuğunuzu tavsiye edilen su sıcaklığında yıkamak için bir küvet seti kullanabilirsiniz. Yeni doğan için bir küvet alırsanız, bebeklerin büyüme hızı göz önüne alındığı zaman bebeğinizle birlikte büyüyebilen bir küvet seti satın alınması gerekiyor. Bazı bebek küvetlerinin dijital bir termometresi de bulunuyor.

 

Böylece suyun sıcaklığını elinizle ya da dirseğinizle kontrol etmek zorunda kalmadan hemen ölçülebiliyor. Ayrıca; özellik olarak su doldurma hattı da bulunuyor. Bu şekilde de küvetinizi aşırı doldurma konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor. Küvetlerin çoğunda daha kolay temizlik için tahliye tapası yer alıyor. Peki, bebek küveti neyle temizlenir?

 

Bebek Küveti Temizliği

 

Bebek küvetinin boşaltması, kurutulması ve temizlemesi çok kolay olduğundan, bebeğinizin banyosundan önce mutfağınızı ya da banyo lavabonuzu dezenfekte etmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmıyor. Aynı zamanda bazı bebek küvetleri de katlanabilir ve portatif oluyor. Bu özellikte evde çok fazla saklama alanınız olmadığı zaman veya bir aile gezisine çıkmayı planladığınız zaman mükemmel oluyor.

 

Yeni doğan bebeğinizi yıkamaya çalışmadan önce kesinlikle bebek küvetinin nasıl temizleneceğini öğrenmeniz gerekiyor. Bebek küvetinde üreyen tüm bakteriler sizi kesinlikle ovuşturuyor. Çocuğunuzun kirli bir küvette oturması son derece tehlikeli oluyor. Bebek küveti genelde sabun ve su ile yıkandığında kirlenmez diye düşünebilirsiniz fakat sabunun tüm bu kalıntıları ve çocuğunuzun kiri o küvete yapıştırıcı gibi yapışıyor.

 

Bu nedenle, her banyodan sonra kesinlikle o küveti fırçalamanız gerekiyor. Çocuğunuzun banyo yaptığı her seferde küvet mutlaka temizleniyor. Bunun yanında bebek küveti neyle temizlenir? denildiği zaman fırça ile derinlemesine temizleniyor ve çok hijyenik bir şekilde kullanılıyor.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR